Psychoterapia - Psycholog Wrocław, Plac Tadeusza Kościuszki

Justyna Kujawińska – Psychoterapeutka

Nazywam się Justyna Kujawińska. Jestem psychologiem – absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego, trenerką rozwoju osobistego oraz psychoterapeutką. Ukończyłam czteroletnie całościowe szkolenie dla psychoterapeutów w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie, akredytowanym przez European Association for Gestalt Therapy (EAGT), a także Studium Interwencji Kryzysowej w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii, Szkołę Trenerów Stowarzyszenia CEL oraz wiele innych specjalistycznych szkoleń.

Pomocą psychologiczną zajmuję się od 2010 roku. Doświadczenie zdobywałam w Miejskim Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu (DPSy dla osób psychicznie i somatycznie chorych), Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego (warsztaty psychoedukacyjne dla młodzieży i rodziców) oraz we współpracy z licznymi organizacjami pozarządowymi i firmami. Odbyłam staż kliniczny na Oddziale I Psychiatrycznym Dziennym w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego, a następnie pracowałam w tej placówce jako psycholog w Poradni Zdrowia Psychicznego oraz na Oddziale III Psychiatrycznym Dziennym. Współpracowałam też z Towarzystwem Pomocy im. św. Brata Alberta i MOPS we Wrocławiu, świadcząc wsparcie psychologiczne na rzecz osób opuszczających pieczę zastępczą oraz wychodzących z kryzysu bezdomności. Obecnie współtworzę Ośrodek Psychoterapii i Rozwoju Osobistego RÓWNOWAGA. Pomagam osobom doświadczającym różnych trudności (m.in. sytuacje kryzysowe, trudności w relacjach, depresja, lęki, trudność z rozumieniem i wyrażaniem swoich uczuć/potrzeb, zaburzenia osobowości, skutki nadmiernego stresu, kłopoty w pracy/na studiach, niskie poczucie własnej wartości). Zajmuję się zarówno krótkoterminowym wsparciem w kryzysie, jak i długoterminową psychoterapią dla osób potrzebujących głębszego zrozumienia siebie i zmian w różnych obszarach swojego życia.

Dbając o jakość mojej pracy, regularnie korzystam z superwizji oraz uczestniczę w warsztatach poszerzających wiedzę o psychoterapii i samoświadomość.

Przeszłam szkolenie przygotowujące do udzielania profesjonalnej pomocy psychologicznej osobom LGBTQ+.

Odbyłam własną psychoterapię, indywidualną i grupową.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt.

W latach 2015-2018 swoimi działaniami wspierałam akcję społeczną RE:akcja w depresji.

Moim klientom oferuję swoje zaangażowanie, wiedzę, empatię, bezpieczną atmosferę i akceptację dla ich sposobu przeżywania świata. Podczas spotkań w gabinecie staram się wspólnie z klientem zrozumieć, na czym polegają jego trudności, a następnie – w dialogu i doświadczeniu – umożliwić mu szukanie nowych możliwości bycia sobą i budowania relacji z innymi. Jestem przekonana, że wiele dobrego może wydarzyć się „tu i teraz”, pomiędzy Ja – Ty, we wspierającej relacji terapeutycznej.

Zapraszam do kontaktu: justkujawinska@gmail.com, tel: 608 431 884.